PROGRAM STOP MARNOWANIU ZYWNOSCI - PAPA MARCHE

PAPA MARCHE
THE BEST FROM POLAND
MENU
Przejdź do treści
Witamy w Papa Marche


PROGRAM - "STOP MARNOWANIU ZYWNOSCI"

Według danych Parlamentu Europejskiego, każdego roku obywatele UE wyrzucają około 88 milionów ton żywności. Oczekuje się, że do 2020 roku ta liczba wyniesie około 126 milionów ton, jeśli nie zostaną podjęte natychmiastowe działania.

Liczby pokazują, że za 70 proc. marnowania żywności odpowiadają gospodarstwa domowe, gastronomia i handel detaliczny. Sektor produkcji i przetwórstwa stanowi pozostałe 30 proc.

W Polsce marnuje się rocznie około 9 mln ton żywności.

Liczby te powinny byc dla wszystkich alarmem, alarmem, ktory powinnismy przeksztalcic w dzialania, ktore pozwola zatrzymac ten proces. Kazdy moze cos zrobic i nie wolno zaslaniac sie czesto uzywanym zdaniem " co ja sam jeden moge". No wlasnie mozesz, bo swiat sklada sie z jednostek.

Dokonujac analizy, gdzie w naszej firmie jest najwiekszy problem z marnowaniem zywnosci, doszlismy do wniosku, ze dotyczy to w 90% zywnosci z krotka data waznosci jak kielbasy , sery itp. Towarujac sie o wiele wiecej niz jest zamowien istnieje ryzyko, ze czesc towaru moze nie doczekac sie na klienta a tym samym moze wyladowac w koszu.

Firma jest po to aby generowac zyski, ale czasami trzeba sie zatrzymac i przemyslec.

Dlatego wprowadzamy system, ktory przenosi wszystkie towary swieze do dzialu produktow na zamowienie. Bedzie je mozna zamowic w trakcie naszych cyklicznych wyjazdow po towar do Polski. Z jednej strony unikniemy w maksymalny sposob ryzyka marnowania zywnosci a z drugiej strony otrzymacie Panstwo towar bezposrednio, bez zbednego przechowywania i skladowania.
POWROT DO STRONY GLOWNEJ
KONTAKT
06.52.71.63.37
shop@papamarche.com
Created by PapaMarche
37 RUE PAUL YVAN LAGARDE
73200 ALBERTVILLE
SIRET 80960693200014
Wróć do spisu treści